CBIS 6216870
CBIS 3161100
CBIS 3161101
CBIS 3161102
CBIS 3161103
CBIS 3161105
CBIS 3161106
CBIS 4000495
CBIS 4000498
CBIS 4000500
CBIS 6216868
CBIS 6216869
CBIS 6216871
CBIS 6216872
CBIS 6216873
CBIS 6216874
CBIS 6216875
CBIS 6216876
CBIS 6216877
CBIS 6216878
CBIS 6216879
Visa hela bildenVisa halvbild
Göra Shopping Design & Hantverk

Sven-Pettersgården-Butiken Lilla Häbret

på Trönö
Gårdsbutik med heminredning, presenter och hantverk på hälsingegård. Sommarcafe, finloppis, plantförsäljning.

I gammaldags hälsingegårdsmiljö från 1800-talet finner du butiken Lilla Häbret. Här erbjuds svenskt hantverk med modern känsla och heminredningsdetaljer från egen småskalig, produktion. Butiken är öppen året runt. Under sommaren öppnar vi även till loppislidret och till vårt trädgårdscafé med hembakat fikabröd. Du fikar i trädgården bland prunkande grönsaker och mormorsblommor eller uppe i den gamla vackra salen där du också kan ta del av gårdens rika historia.

Gården är öppen:
Tor-Fre 11.00-17.00
Lör-Sön 11.00-16.00

Lilla Caféet är öppet:
Lör-Sön 11.00-16.00

Mellan den 22 juni och 25 augusti 2019.
Välkommen!