Datum: 17 mars

Digital föreläsning: Den måltidsintresserade globala resenären

Göra Evenemang Näringsliv

Under den här digitala föreläsning delar Visit Sweden med sig av kunskap om den måltidsintresserade globala resenären och vilken potential målgruppen innebär för dig som verkar inom turismnäringen.

Kontaktinformation
Beskrivning

Du får en grundläggande introduktion till målgruppen och konkreta insikter om hur du kan utveckla din affär genom att addera måltidsupplevelser eller samarbeta med andra aktörer.

Direkt efter föreläsningen bjuder vi in alla som anmält sig, till ett Teams-möte där du kan ställa frågor, kopplade till föreläsningen, direkt till oss på Visit Sweden. (Länk till Teams-mötet kommer skickas ut separat till alla som anmält sig, och tid för efterföljande möte tillkommer).

Föreläsningen riktar sig till dig, företagare i turismnäringen som erbjuder måltidsupplevelser eller som vill stärka erbjudandet genom att kombinera upplevelser med mat och dryck, och som vill få en grundläggande introduktion till den måltidsintresserade resenären.

PS. Den här föreläsningen sänds både den 17 mars och den 28 april, för att så många som möjligt ska kunna att delta.

Datum & tid (<% occasionResult.length %>)
Datum Tid Arena/Plats
Tisdag 17 mars 08:30 - 09:00